VIII NOC LOGISTYKI ZA NAMI!

21 kwietnia 2023 roku odbyła się VIII NOC LOGISTYKI w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku po raz kolejny Nocy Logistyki towarzyszyły warsztaty modelarskie pod opieką Pani Renaty Wierzbickiej. Nasze wydarzenie to inicjatywa, która ma na celu rozwijanie zdolności, kreatywności, umiejętności i zainteresowań, uczy pracy zespołowej, pozwala wykorzystać wiedzę teoretyczną w konkursach, a także rozpowszechnia treści logistyczne, transportowe oraz spedycyjne wśród uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik logistyk i magazynier-logistyk. Noc Logistyki to spotkania z praktykami – przedstawicielami firm logistycznych, możliwość sprawdzenia się w konkursach wiedzy, nauka przez zabawę oraz prezentacja swoich pasji. Wieczór spędzony z logistyką pozwolił naszym uczniom bliżej poznać zagadnienia związane z logistyką, transportem, spedycją i przekonać młodych ludzi, że nauka na tym kierunku może być przyjemna i pozwoli z łatwością w przyszłości wkroczyć na rynek zawodowy. Podczas Nocy Logistyki zorganizowane były wykłady, gry i zabawy logistyczne, warsztaty, pokazy, prezentacje, praca zespołowa oraz konkursy, które pozwoliły naszym uczniom poznać tematykę logistyki w szerszym zakresie niż tylko na lekcji. Podczas zabaw poznaliśmy logistykę na wesoło czyli z odpadów tworzyliśmy ekologiczne środki transportu, odtąd odzysk i recykling nie jest już obcy naszym logistykom. W trakcie Nocy Logistyki nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z krzyżówką logistyczną. Poprzez zabawy uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować. Antoni Rybka z klasy 4btl podzielił się z nami swoim hobby, które przedstawił w bardzo interesujący sposób – zorganizował warsztaty na symulatorze – lot pasażerskim Airbusem A320. Chętnych wsiąść za stery samolotu nie brakowało, a każdy uczestnik otrzymał certyfikat pierwszego lotu. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej kształcić młodych ludzi, aby każda atrakcja podczas naszego wydarzenia była interesująca, aby uczniowie po skończeniu edukacji w naszej szkole wkroczyli na rynek zawodowy w branży w której się kształcili. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło około 80 uczniów naszej szkoły. W większości byli to uczniowie z technikum logistycznego oraz branżowej szkoły kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk. VIII Noc Logistyki odbyła się w II blokach – pierwszy to cześć wykładowa, warsztatowa, w której uczestniczyli: H&M – przedstawiciele firmy zorganizowali drużynową konkurencję, w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością i współpracą – zwycięzcy zostali wyłonieni po dogrywce, długo walcząc o zwycięstwo. H&M Group, jako jedna z największych firm odzieżowych na świecie, oferuje nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego i wspiera każdego ze swoich pracowników, a zwłaszcza tych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania. H&M oferuje dynamiczne, wciąż zmieniające się środowisko pracy. Następnie wystąpiła firma Dartom z ciekawym wykładem dotyczącym transportu i quizem. „Transport sukcesu” nie jest tylko sloganem reklamowym firmy. Wszystkie działania podejmują z myślą o klientach. Przedsiębiorstwo stawia na Zrównoważony Rozwój, który oznacza dla nas stały, organiczny wzrost, zapewniając stabilność współpracy i bezpieczeństwo dla ludzi. Od lat rozwijają działalność zgodnie ze standardami ISO 9001 i 14001, stawiając na jakość i szacunek dla ekologii. DGM Poland Sp. z o.o. zaprezentowali nam logistykę towarów niebezpiecznych przedstawiając ciekawe przykłady. Uczniowie mieli okazję poznać zakres usług firmy identyfikację towaru, dobór opakowań, dobór sposobu transportu (drogowy, morski, lotniczy (PAX/CAO), pakowanie, znakowanie, dojazd, zabezpieczenia towaru na palecie. Na zakończenie tej części mieliśmy okazję wysłuchać Pana Dyrektora CAT Mosolf Polska i posłuchać o najwyższej jakości usługach logistycznych w zakresie spedycji i transportu samochodów osobowych, obsługi celnej, magazynowania, montażu itp., natomiast drugi blok to konkursy i zabawy logistyczne zorganizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Podczas nocy logistyki rozstrzygnięte zostały konkursy na makiety i budowle logistyczne, na słownik logistyczny, gazetki, albumy, prezentacje hobby logistycznych. Konkurs wiedzy TSL „Mistrz Logistyki” o Puchar Dyrektora Szkoły wygrał Jakub Mirek z 4btl, tym samym zostając najlepszym logistykiem w szkole. Nagrodę dla Mistrza Logistyki ufundowała firma Dartom. Uczestnicy za udział w konkursach dostali pakiet gadżetów z nadrukiem i logiem Nocy Logistyki. Podczas zabaw i konkursów każdy zespół został nagrodzony upominkami.Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie przy organizacji cyklicznego wydarzenia jakim jest Noc Logistyki. Dziękuję Panu Dyrektorowi Andrzejowi Chojnackiemu, Staroście Panu Markowi Wieżbickiemu, Burmistrzowi Panu Grzegorzowi Benedykcińskiemu, PCK odział Grodzisk Mazowiecki Pani Bożenie Bajkowskiej, Cukierni Edward Błaszczyk, za wsparcie naszej inicjatywy, dzięki temu został przygotowny poczestunek, każdy uczestnik dostał pamiątkowy pakiet gadżetów, a zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, Pani Wicedyrektor Iwonie Przybytniak i Pani Beacie Waś za wsparcie, pomoc i dobre słowo, Pani Renacie Wierzbickiej za warsztaty towarzyszące, Panu Konradowi Słowińskiemu za tydzień ciężkiej pracy i przygotowań, za pozyskanie firm, które wspomogły nasze wydarzenie w formie wykładów, nagród i gadżetów, SzokTv za fotorelację , Antkowi Rybce za stanowisko Lot Symulatorem, Oliwii Maternik, Kacprowi Klimczakowi, Dominikowi Jac i Maksymowi Buksanchukowi za pomoc w przygotowaniach oraz Paniom z obsługi i przede wszystkim Wam – uczniom, za liczne przybycie, za super zabawę, za zaangażowanie, kreatywność i wykorzystywanie wiedzy zdobytej na lekcjach, za Wasze super zachowanie, za uśmiech na Waszych twarzach i za potwierdzenie, że to co robimy ma sens. Bo wszystko to dla Was i z myślą o Was. To dodaje nam sił i już w głowie tworzą się pomysły na kolejne edycje, na których mam nadzieje będziecie! Ciepłe pozdrowienia z życzeniami zdrowia kieruję w stronę moich nieobecnych koleżanek Justyny Kozak i Jolanty Przybysz. Super atmosfera wśród logistyków trwała całą noc.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Z logistycznym pozdrowieniem

Kierownik Szkolenia Praktycznego
Iwona Kulikowska

Reportaż z wydarzenia znajduje się na FB Szkoły i FB Nasza Logistyka.