VII Noc Logistyki

22 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, odbyła się VII NOC LOGISTYKI w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku Nocy Logistyki towarzyszyły warsztaty modelarskie pod opieką Pani Renaty Wierzbickiej, oraz festiwal kulinarny i zajęcia integracyjne z młodzieżą z Ukrainy pod opieką Pani Wicedyrektor Iwony Przybytniak. Owoce i warzywa to też tworzywa. Pod takim hasłem uczniowie 3 bs i 1 p wykonali smaczne i zdrowe środki transportu. Powstały także szkice krajobrazu z transportem w tle. Nasze wydarzenie to inicjatywa, która ma na celu rozwijani e zdolności, kreatywności, umiejętności i zainteresowań, uczy pracy zespołowej, pozwala wykorzystać wiedzę teoretyczną w konkursach, a także rozpowszechnia treści logistyczne, transportowe oraz spedycyjne wśród uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik logistyk i magazynier-logistyk. Noc Logistyki to nauka przez zabawę, prezentacja swoich pasji. Wieczór spędzony z logistyką pozwolił naszym uczniom bliżej poznać zagadnienia związane z logistyką, transportem, spedycją i przekonać młodych ludzi, że nauka na tym kierunku może być przyjemna i pozwoli z łatwością wkroczyć na rynek zawodowy. Podczas Nocy Logistyki zorganizowane były gry i zabawy logistyczne, warsztaty, pokazy, prezentacje, praca zespołowa oraz konkursy, które pozwoliły naszym uczniom poznać tematykę logistyki w szerszym zakresie niż tylko na lekcji. Podczas zabaw poznaliśmy logistykę na wesoło czyli z odpadów tworzyliśmy środki transportu, odtąd odzysk i recykling nie jest już obcy naszym logistykom. Poprzez zabawę w logistyczne bingo, uczniowie mieli okazję poznać się lepiej i zintegrować. Antoni Rybka z klasy 3btl podzielił się z nami swoim hobby, które przedstawił w bardzo interesujący sposób. Może Ty też masz jakieś logistyczne pasje, którymi podzielisz się z nami? Zależy nam na tym aby jak najlepiej kształcić młodych ludzi, którzy po skończeniu edukacji w naszej szkole wkroczą na rynek zawodowy. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło około 60 uczniów naszej szkoły. W większości byli to uczniowie z technikum logistycznego oraz branżowej szkoły kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk. Podczas nocy logistyki rozstrzygnięte zostały konkursy na makiety i budowle logistyczne, na słownik logistyczny, gazetki, albumy, prezentacje hobby logistycznych. Konkurs wiedzy TSL „Mistrz Logistyki” o Nagrodę Dyrektora Szkoły wygrał Mateusz Pieszczek z klasy 3atl, tym samym zostając najlepszym logistykiem w szkole. Uczestnicy za udział w konkursach dostali pakiet gadżetów z nadrukiem i logiem Nocy Logistyki. Podczas zabaw i konkursów każdy w wyróżnionym zespole został nagrodzony upominkami. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie przy organizacji cyklicznego wydarzenia jakim jest Noc Logistyki. Dziękuję Panu Dyrektorowi Andrzejowi Chojnackiemu i Staroście Panu Markowi Wieżbickiemu za wsparcie naszej inicjatywy, dzięki temu został przygotowany poczęstunek, każdy uczestnik dostał pamiątkowy pakiet gadżetów, a zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, Pani Wicedyrektor Iwonie Przybytniak i Pani Renacie Wierzbickiej za warsztaty towarzyszące, moim koleżankom Justynie Kozak, Jolancie Przybysz i Beacie Waś – jesteście wielkie! Absolwentce – Oliwii Kobus za fotorelację – jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy na Ciebie liczyć, Dawidowi Piotrowskiemu za obsługę radiowęzła, Aleksandrze Wyszyńskiej i Karolinie Kostrzewie reprezentantkom Szok Tv i logistyczkom kończącym już szkołę, Paniom z obsługi i przede wszystkim Wam – uczniom, za liczne przybycie, za super zabawę, za zaangażowanie, kreatywność i wykorzystywanie wiedzy zdobytej na lekcjach, za Wasze super zachowanie, za uśmiech na Waszych twarzach i za potwierdzenie, że to co robimy ma sens. Bo wszystko to dla Was i z myślą o Was. To daje nam sił i już w głowie tworzą się pomysły na kolejne edycje, na których mam nadzieje będziecie! Super atmosfera wśród logistyków trwała całą noc.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Iwona Kulikowska